17.6 C
Brno
Neděle, 19 května, 2024
DomůFinanceTesla přinesla bezdrátovou nabíječku, kterou sliboval Apple. Stojí 300 dolarů

Tesla přinesla bezdrátovou nabíječku, kterou sliboval Apple. Stojí 300 dolarů

Date:

Nenechte si ujít

Postup při dopravní nehodě: Klíčové informace a povinnosti

Dopravní nehody jsou, bohužel, běžnou součástí silničního provozu. Přestože...

Kupte stylové, dostupné vivo V40 SE a vyhrajte zájezd na zápas Česka na EURO

Společnost vivo uvedla na trh stylovou a dostupnou novinku...

Jak vybrat sekačku na trávu?

Sekačka na trávu je nezbytným nástrojem pro udržení krásné...

Výroba plastů – od granulátu k finálním produktům

Výroba plastů je komplexní proces, který zahrnuje několik kroků....

Zlato zachraňuje úspory před inflací

Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata? Nejlevnějšího prodejce zlata...
- Komerční sdělení -časopis

Podložka nabije elektroniku bez ohledu na to, jak ji na ni umístíte.

Tesla představila bezdrátovou nabíječku pro chytré telefony.
Nabije až tři zařízení současně bez ohledu na to, jak je na nabíječku umístíte.
Má také odnímatelný magnetický stojan.
Dohromady se v nabíječce nachází 30 cívek, které software podle potřeby kombinuje.
Podporovaným standardem je Qi s maximálním nabíjecím výkonem 15 W na jedno zařízení.
Účinnost z hlediska spotřeby elektrické energie výrobce nespecifikuje.
Americká společnost Tesla představila nový produkt. Jedná se o bezdrátovou nabíječku pro smartphony a malou elektroniku, kterou firma již v minulosti slíbila jako součást Cybertrucku. Nově bude ale dostupná samostatně jako stolní příslušenství. Tématu se věnoval web TechCrunch.

Nabíječka s obecným názvem Wireless Charging Platform funkcionalitou připomíná selhaný projekt AirPower od Applu. Hlavní výhodou novinky totiž je, že bezdrátové nabíjení funguje opravdu na celé její ploše – není třeba dbát na správné vycentrování ani orientaci nabíjených zařízení. Smartphone či sluchátka může uživatel na podložku libovolně „pohodit“ a začnou se nabíjet plným výkonem.

Podporováno je nabíjení až tří zařízení současně, přičemž každému z nich dokáže nabíječka poskytnout nanejvýš 15 W energie prostřednictvím standardu Qi. Cena je stanovena na rovných 300 amerických dolarů bez daně (v přepočtu 282 eur). Na svých evropských stránkách Tesla tento produkt nenabízí.

Zajímavostí je, že nabíječka je postavena na technologii FreePower od společnosti Aira. Uvnitř se konkrétně nachází celkem 30 nabíjecích cívek uspořádaných ve 4 vrstvách. Ovládací elektronika automaticky detekuje, kam uživatel své zařízení položil, a podle toho aktivuje příslušné cívky pro spuštění nabíjení.

Podle popisu na oficiálních stránkách platformy FreePower dokážou tyto nabíječky současně aktivovat a zkombinovat jednu, dvě nebo až tři cívky. Takto nabíječka dynamicky mění umístění magnetického pole, které zprostředkuje energii připojenému zařízení.

Nabíječky s technologií FreePower podle výrobce nejsou „téměř“ omezovány na velikosti ani počtu současně nabíjených zařízení. Výhodou má být také aktualizovatelný firmware nabíječek, díky čemuž mají být zařízení lépe použitelná i v budoucnosti.

O účinnosti a efektivitě nabíječek firma nemluví. Jistý obraz však vytvářejí právě specifikace Wireless Charging Platform od Tesly. Jak jsme zmínili, podporováno je nabíjení tří zařízení současně s maximálním výkonem 15 W, což dohromady představuje 45 W. Přibalený síťový adaptér pro napájení nabíječky na druhé straně podporuje maximální výkon 65 W, ačkoli v manuálu Tesla popisuje, že stačit by měl jakýkoli USB- PD adaptér s režimem 15V/3A (45 W).

Na závěr dodejme, že Tesla Wireless Charging Platform není první komerčně dostupnou bezdrátovou nabíječkou využívající technologii FreePower. Využívá ji více výrobců nabíječek, přičemž starší modely se už dnes dají sehnat od ceny 130 eur.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek