9.5 C
Brno
Úterý, 23 dubna, 2024
DomůRady a NávodyHledáte jedinečný dárek, s nímž potěšíte své milované?

Hledáte jedinečný dárek, s nímž potěšíte své milované?

Date:

Nenechte si ujít

Jak vybrat sekačku na trávu?

Sekačka na trávu je nezbytným nástrojem pro udržení krásné...

Výroba plastů – od granulátu k finálním produktům

Výroba plastů je komplexní proces, který zahrnuje několik kroků....

Zlato zachraňuje úspory před inflací

Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata? Nejlevnějšího prodejce zlata...

Finské sauny: Klenoty relaxace a zdraví

Finské sauny představují základní kámen finské kultury a tradice....

Learning management systém EDUNIO je efektivní cestou ke vzdělávání zaměstnanců

Vzdělaný zaměstnanec je zdaleka největším přínosem pro každou firmu....
- Komerční sdělení -časopis

V průběhu času přijde celá řada velmi důležitých okamžiků, během nichž se mění život vašich bližních. Typicky se jedná například o dokončení maturity, získání vysokoškolského titulu, svatbu, narození potomka, stěhování do jiné země a podobně. Chcete v takových chvílích dát svým známým něco opravdu originálního, abyste jim utvořili památku? Máme pro vás super tip!

Dárek, jenž zvyšuje svou hodnotu

Prožívá-li vaše milovaná osoba jedinečný okamžik života, rozhodně jí musíte předat vážně originální dárek na míru. Žádné běžně dostupné cetky, které má úplně každý. V dnešní době naštěstí existuje celá řada dokonalých možností.

Jasnou volbou je například zlatý dukát, na němž bude vyryté jak jméno, tak i příjmení konkrétního jedince. Taková medaile bude představovat opravdu elegantní předmět, s nímž nikdy neurazíte. Může se totiž pochlubit hmotností 3,49 gramu a ryzostí 23,66 karátů. K tomu připočtěte průměr 20 milimetrů a máte jasno.

Celý komplet je zabalený v průhledném blistru, aby se nijak nepoškrábal ani nepoškodil. Poté je položený do úhledné dárkové krabičky. Patří k němu samozřejmě i certifikát pravosti a český punc. Kdo vlastně vyrábí zmíněnou vychytávku?

Za vše je zodpovědná Pražská mincovna, a to v zastoupení oblíbeného e-shopu ceska-jmena.cz. Stačí si rozkliknout webové stránky pod výše vloženým odkazem, najít požadované jméno i příjmení a ihned získáte jasnou představu. Objeví se před vámi totiž grafické vyobrazení budoucího vzhledu dukátu, stejně jako jeho cena a další důležité údaje.

Zlato je investice do budoucnosti

Proč musíte darovat právě zlatou medaili? Jedna věc je sentimentální hodnota. Druhá věc je fakt, že takový dárek může jednou zachránit jeho majitele. Tento drahý kov totiž postupem let velmi pěkně narůstá na ceně. Nakoupíte-li tedy nyní například dukát za 10 000 Kč, za dvacet let bude mít klidně až několikanásobnou hodnotu. Nevěříte?

Pojďme se společně podívat na dostupná historická data, která pojednávají o celkovém zhodnocení zlata v posledních letech.

Za jeden rok si žlutý kov připsal 14,5 %. Za pět let 61 %. Za sedm let 80 %. Za osmnáct let neuvěřitelných 400 %! Ačkoliv se tedy jedná o bezpečnou a konzervativní investici, i přesto se nemusí za nic stydět.

Velkou výhodou je i osvobození od nutnosti platit daň z přidané hodnoty. Prodáte-li koupené zlato zpět obchodníkovi za vyšší částku, nemusíte dokonce platit ani daň z příjmu. Takový benefit vám ostatní druhy investic zkrátka neposkytnou.

Pojistka v dobách všemožných krizí

Hlavní síla drahých kovů tkví v jejich odolnosti proti ekonomickým krizím. Pamatujete, co udělaly akcie, dluhopisy a další komodity během začátku války na Ukrajině? Pandemie? Hospodářské krize v roce 2008? Nebo třeba po 11. září? Odpověď je prostá – letěly strmě dolů (přibližně o 40–50 %).

Zlato se však chová úplně odlišně. V časech nepohody po něm začne být ohromná sháňka, což vede k podstatnému zvýšení jeho hodnoty. Moudří investoři jej tudíž používají jako zabezpečení svého majetku.

Moudří rodiče jej zase po menších kusech pořizují svým malým ratolestem a postupem let jim střádají stále větší množství. Nikdy nevíte, kdy se vaše děti ocitnou v nesnázích a budou potřebovat pomoc. Budou-li vlastnit menší množství zlata, zkrátka a dobře jej prodají a budou v suchu.

Co ještě dodat? Chcete-li dlouhodobě zabezpečit své děti, nezapomeňte jim postupem let střádat rozumný majetek. Klidně začněte elegantním zlatým dukátem s jejich jménem. Nechte je, ať si jej vystaví do vitrínky a začněte je pomalu učit, jak správně nakládat s penězi, jak spořit a podobně.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek