17.6 C
Brno
Neděle, 19 května, 2024
DomůRady a NávodyEkokočka ve Vsetíně: Když se podnikatelský záměr opravdu povede

Ekokočka ve Vsetíně: Když se podnikatelský záměr opravdu povede

Date:

Nenechte si ujít

Postup při dopravní nehodě: Klíčové informace a povinnosti

Dopravní nehody jsou, bohužel, běžnou součástí silničního provozu. Přestože...

Kupte stylové, dostupné vivo V40 SE a vyhrajte zájezd na zápas Česka na EURO

Společnost vivo uvedla na trh stylovou a dostupnou novinku...

Jak vybrat sekačku na trávu?

Sekačka na trávu je nezbytným nástrojem pro udržení krásné...

Výroba plastů – od granulátu k finálním produktům

Výroba plastů je komplexní proces, který zahrnuje několik kroků....

Zlato zachraňuje úspory před inflací

Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata? Nejlevnějšího prodejce zlata...
- Komerční sdělení -časopis

Říká se, že nejlepší podnikatelské nápady vznikají z vlastní potřeby. Možná je to tím, že pokud nám na trhu něco chybí, opravdu tomu věříme a jsme ochotní obětovat hodně vlastního času a udělat vše pro to, aby nápad uspěl. Příkladem takového podnikatelského nápadu je i Ekokočka, přírodní drogerie s pobočkou ve Vsetíně.

Ekokočka vznikla na podzim roku 2018 z vlastní potřeby. Lída a Alča už měly dost konvenčních kosmetických produktů plných mikroplastů a chemie. Chtěly svému tělu dopřát přírodní péči, jenže ta nebyla tak snadno dostupná. Ano, v roce 2023 si přírodní kosmetiku pořídíte v kdejaké drogerii, všude nabízí aspoň pár značek, protože dobře vědí, že o to je zájem. Roku 2018 to ale rozhodně nebyla samozřejmost. A právě proto se otevřela Ekokočka, přírodní drogerie ve Vsetíně.

Pečujte o sebe pečlivě jako kočka

Proč zrovna název Ekokočka? Protože kočka je dle majitelek obchodu symbolem krásy, elegance a nezávislosti. Toto zvíře je charismatické, samostatné, hrdé, elegantní, opatrné, klidné, a hlavně o sebe příkladně pečuje. Vždyť i o krásné ženě prohlásíte, že je to kočka.

Navíc není vůbec od věci si pro své podnikání zvolit hezky český název. Každý ví, jak ho správně vyslovit, snadno se pamatuje. Ekokočka vzkvétá. Ale rozhodně to není jen díky dobře vybranému názvu.

Široký sortiment kosmetiky

Chcete pečovat o sebe i celou rodinu? Vydejte se do Ekokočky. Prodávají přírodní kosmetiku, dekorativní kosmetiku, mají velmi pestrou nabídku v péči o vlasy, pleť i tělo. Kromě toho prodávají doplňky stravy, produkty péče o domácnost, repelenty atd. Sortiment je stejný jako v klasické drogerii, rozdíl spočívá v tom, že nemusíte pečlivě studovat složení jednotlivých produktů. Všechny jsou přírodní. Majitelky obchodu už čtení etiket provedly za vás. Ve svém obchodě by neprodávaly nic, co není přírodní.

Lidé se obrací směrem k přírodě

Ekokočka je postavená na výborném podnikatelském nápadu, aneb zakladatelky byly ve správný čas na správném místě. Jistě jste si i vy všimli, že v posledních letech začínáme řešit složení produktů a upřednostňujeme právě ty přírodní.

Bylo prokázáno, že klasická kosmetika obsahuje mikroplasty, některé složky (například parabeny) mohou být karcinogenní. U kosmetiky, kterou používáte každý den, opravdu stojí za to zjistit si, zda vašemu organismu, potažmo přírodě, spíš neškodí. A když se zaměříte na přírodní kosmetiku, máte o starost méně. Přírodní ingredience jsou totiž 100% v pořádku.

Krok směrem k ekologii

Přírodní kosmetika neznamená jen lepší péči o váš organismus, ale také o přírodu. Kdo chce žít víc ekologicky, ten sahá po přírodních výrobcích. Přírodní kosmetika obvykle nepochází z žádných obrovských továren. Většinou jde o rodinné podniky, malou výrobu, kde se každý produkt tvoří s láskou. Při výrobě bylo k přírodě přistupováno s veškerou péčí, výrobky nebyly testovány na zvířatech. I obaly bývají ekologické, častokrát papírové. Biokosmetika má prostě celou řadu výhod.

Další rozměr tomu všemu můžete dát ještě tehdy, když se zaměříte na bezobalovou kosmetiku, tedy například tuhá mýdla či tekuté přípravky, jež se stáčí. V prodejně Ekokočka najdete i stáčírnu ekologické drogerie Tierra Verde. Sváží i prázdné nádoby.

Nakoupit online může každý

Rádi byste přešli na biokosmetiku, ale Vsetín je pro vás opravdu daleko? Ekokočka má i svůj e-shop. Na Ekokocka.cz najdete ten stejný sortiment jako v prodejně. Na jednom místě vybavíte celou rodinu, a pokud budete mít jakýkoliv dotaz k produktům, stačí ve všední dny zavolat. Lída nebo Alča vám rády pomohou. Sortimentu, který nabízí, opravdu rozumí. Ostatně každý jeden produkt pečlivě vybíraly.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek