7.2 C
Brno
Úterý, 6 června, 2023
DomůStalo seNový Avatar již vydělal více než 1 miliardu dolarů

Nový Avatar již vydělal více než 1 miliardu dolarů

Date:

Nenechte si ujít

Profesionální stany pro každou příležitost

Od jara do podzimu se řada večírků a dalších...

Invertor pro svařování: Revoluční technologie pro dokonalé výsledky

Svařování je technologie spojování kovů, která se v průmyslu...

Melnik: jedinečné bulharské víno

Melnik je jedinečné bulharské víno, které pochází z vinařské...

Tipy a triky, jak udělat dokonalou domácí pizzu

Můžete si být jisti, že zvládnete udělat vynikající pizzu....

Rizikový faktor je dnes vysoký krevní tlak

Vysoký krevní tlak nebolí a zpočátku nepůsobí žádné potíže,...
- Komerční sdělení -časopis

Už 14 dní po uvedení do kin je tento trhák jedním z nejúspěšnějších filmů roku 2022, ale k překonání hranice prvního filmu má ještě daleko.

Třináct let po prvním filmu Avatar bylo v polovině prosince uvedeno dlouho očekávané pokračování. A teď, jen dva týdny po uvedení do kin, už film Avatar: Cesta vody (Avatar: The Way of Water) překonal na výdělcích hranici jedné miliardy dolarů. Tříhodinový sci-fi film dosud celosvětově vydělal 1,03 miliardy dolarů.

Jedná se pouze o šestý film, který dosáhl tento milník během 14 dnů. Posledním blockbusterem, kterému se to povedlo, byl film Spider-Man: Bez cesty domů, který měl premiéru v prosinci 2021.

S již nasbíranými tržbami je Avatar 2 momentálně na druhém místě mezi nejúspěšnějšími filmy letošního roku. Žebříček nadále vede Top Gun: Maverick. Pokračování kultovního filmu Top Gun s hercem Tomem Cruisem vydělalo od svého květnového uvedení do kin 1,49 miliardy dolarů.

Nejdražší film všech dob?
Avatar 2 však stanovil nové finanční standardy. Tento film je údajně nejdražším filmem všech dob. Oficiální údaje nejsou k dispozici, ale hollywoodský zpravodajský portál Deadline s odvoláním na zdroje z filmového průmyslu uvedl, že film stál 460 milionů dolarů – a to ještě bez marketingových nákladů ve výši více než 100 milionů dolarů.

To znamená, že tento sci-fi epos stál o dobrých 80 milionů dolarů více než druhý nejdražší film v historii. Čtvrtý film ze série „Piráti Karibiku“, ve kterém si (kontroverzní) Johnny Depp opět střihl hlavní roli Jacka Sparrowa, údajně „spolkl“ 379 milionů dolarů.

James Cameron, který stojí za sérií Avatar, také neuvedl konkrétní částku pro časopis GQ, ale přiznal, že pokračování bylo „neuvěřitelně drahé“. Kanadský režisér údajně řekl vedení filmových studií Disney a 20th Century Studios, že jeho rozpočet je tak vysoký, že představuje „nejhorší obchodní případ v historii filmu“.

Zatím to však vypadá, že by se jeho slova neměla naplnit.

První Avatar mimochodem vydělal kolem 2,9 miliard. dolarů a další Cameronův velký hit Titanic vydělal kolem 2,2 miliardy. dolarů. Nachází se na třetí příčce celkového žebříčku výdělků. Dvojkou je Avengers: Endgame (2,797 mld. dolarů).

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek