27 C
Brno
Úterý, 23 července, 2024
DomůRady a NávodyJak vybrat nejlepší tvar párty stanu? Jaké tvary párty stanů existují?

Jak vybrat nejlepší tvar párty stanu? Jaké tvary párty stanů existují?

Date:

Nenechte si ujít

E-learning zaměstnanců s learning management systémem EDUNIO vám značně ušetří práci

Neustálé vzdělávání zaměstnanců je základem prosperující firmy. Čím více...

Umělé vánoční stromky, nebo raději živé?

Umělé vánoční stromky se staly populární volbou pro mnoho...

Využijte neodolatelnou nabídku na smartphone vivo V40 SE

Elegantní smartphone přináší kombinaci excelentní řemeslné práce a cenové...

Kam pro dálniční známku?

Zřejmě každý motorista ví, že na české dálnice je...

Který kancelářský balíček Office se vyplatí nejvíc?

Aby nám počítač běžel podle našich představ, musíme si...
- Komerční sdělení -časopis

Zřejmě znáte klasické kulaté stany, které slouží jako letní přístřešky pro přespání například v kempu. Párty stany vypadají odlišně. Jaké tvary nabízejí?

Rozdílné tvarové provedení nabízí půdorys stanu i střecha

Právě tvar je společně s velikostí vašeho párty stanu určující pro jeho využití. Svůj vliv bude kromě vašich konkrétních požadavků samozřejmě mít také prostor, kam se ho chystáte umístit. Platí to především u stanů využívaných v soukromí. Většina lidí má na vlastní zahradě zkrátka jen omezené množství místa.

Jaké jsou tedy možností? Běžně se na trh dodávají párty stany ve tvaru obdélníku, čtverce nebo kruhu. S kupolovitým tvarem stanu se nicméně nesetkáte zase tak často. Především můžete mít u některých modelů problém s tím, že nejsou dostatečně vysoké.

Rozdílným tvarem může disponovat i střecha vašeho stanu. Může být kulatá, případně do špičky. Zřejmě nejčastější řešení napříč různými výrobci představuje střecha sedlová. S tou se setkáte i u top nůžkových stanů, které slouží třeba jako skladové haly. Některé modely nabízejí kulatý půdorys a střechu tvarovanou do podoby jehlanu.

Na co dbát při výběru tvaru vašeho párty stanu

V zásadě platí, že tvar vašeho stan významně rozhoduje v první řadě o estetickém dojmu. Elegantní stany mají svoje místo především na svatbách. Zpravidla tak nacházejí v tomto případě svoje umístění tzv. pagody, což jsou provedení na klasickém čtvercovém půdorysu, ale se zašpičatělou vysokou střechou. Pagoda může posloužit i jako profesionální stan, s nímž zaručeně upoutáte pozornost.

Možnosti tvarového provedení nejsou prakticky omezené. Budete-li ale přát atypický tvar, zpravidla se to promítne do pořizovací ceny. Nízká cena v doprovodu netradičního tvaru velmi často evokuje, že výrobce mohl ušetřit na použitých materiálech i kvalitě zpracování.

Proto je vhodné si uvědomit, že je-li vaše přání vůči běžnému segmentu spíše nestandardní, nevyplácí se nadměrně šetřit. Nemusíte si pořizovat profi nůžkový stan, ale nekvalitní modely se i při běžném použití vyznačují nedostatečnou mechanickou odolností a velmi nízkou životností.

Přesto potřebujete řešení odlišné od většinové nabídky? Levnější volbou může být to, že si zakoupíte nebo jednodušeji zapůjčíte několik stanů, které podle potřeby postavíte vedle sebe.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek