27 C
Brno
Úterý, 23 července, 2024
DomůFinanceJak koupit zlaté slitky? Pohlídejte si hlavně cenu

Jak koupit zlaté slitky? Pohlídejte si hlavně cenu

Date:

Nenechte si ujít

E-learning zaměstnanců s learning management systémem EDUNIO vám značně ušetří práci

Neustálé vzdělávání zaměstnanců je základem prosperující firmy. Čím více...

Umělé vánoční stromky, nebo raději živé?

Umělé vánoční stromky se staly populární volbou pro mnoho...

Využijte neodolatelnou nabídku na smartphone vivo V40 SE

Elegantní smartphone přináší kombinaci excelentní řemeslné práce a cenové...

Kam pro dálniční známku?

Zřejmě každý motorista ví, že na české dálnice je...

Který kancelářský balíček Office se vyplatí nejvíc?

Aby nám počítač běžel podle našich představ, musíme si...
- Komerční sdělení -časopis

Chcete investovat do zlata? V takovém případě se vám nabízí hned několik možností. S velkou pravděpodobností se budete rozhodovat mezi zlatými slitky a ETF na zlato. Právě slitky jsou ideální volbou, protože je máte fyzicky k dispozici a zakoupíte je za spotovou cenu. V následujících řádcích vám o tomto drahém kovu prozradíme více informací a taktéž vám poskytneme informace, jak postupovat při výběru prodejce.

Hlavním důvodem, proč se spousta investorů rozhoduje pro fyzické zlato, je jeho likvidita v případě totálního ekonomického kolapsu.

Kde koupit zlaté slitky?

Zakoupit zlaté slitky online je poměrně jednoduchý proces. Stačí se obrátit na licencovaného prodejce na internetu. Prohlédnete si produkty a vybírat můžete podle hmotnosti i ceny. Dávejte si však pozor na to, u koho nakupujete. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna.

V České republice narazíte zejména na slitky švýcarských rafinérií, nicméně cena zlata se u jednotlivých prodejců liší. Proč byste měli platit více, než ve skutečnosti musíte? Obraťte se na renomovanou společnost, která má nejen nízké ceny, ale i dlouhou historii a skladové zásoby.

„Slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu,“ vyjádřil se k tématu Pavel Trtík z e-shopu zlate-mince.cz.

Je investiční zlato lepší než stříbro?

Zlato a stříbro mají jako drahé kovy mnoho společných vlastností, ale existují mezi nimi i rozdíly. Stříbro bývá volatilnější než zlato a jeho průmyslové využití znamená, že jeho cena je těsně spjata s obchodní činností. Zlato je stabilnější a představuje lepší zajištění proti inflaci.  

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek