17.6 C
Brno
Neděle, 19 května, 2024
DomůFinanceJak koupit zlaté slitky? Pohlídejte si hlavně cenu

Jak koupit zlaté slitky? Pohlídejte si hlavně cenu

Date:

Nenechte si ujít

Postup při dopravní nehodě: Klíčové informace a povinnosti

Dopravní nehody jsou, bohužel, běžnou součástí silničního provozu. Přestože...

Kupte stylové, dostupné vivo V40 SE a vyhrajte zájezd na zápas Česka na EURO

Společnost vivo uvedla na trh stylovou a dostupnou novinku...

Jak vybrat sekačku na trávu?

Sekačka na trávu je nezbytným nástrojem pro udržení krásné...

Výroba plastů – od granulátu k finálním produktům

Výroba plastů je komplexní proces, který zahrnuje několik kroků....

Zlato zachraňuje úspory před inflací

Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata? Nejlevnějšího prodejce zlata...
- Komerční sdělení -časopis

Chcete investovat do zlata? V takovém případě se vám nabízí hned několik možností. S velkou pravděpodobností se budete rozhodovat mezi zlatými slitky a ETF na zlato. Právě slitky jsou ideální volbou, protože je máte fyzicky k dispozici a zakoupíte je za spotovou cenu. V následujících řádcích vám o tomto drahém kovu prozradíme více informací a taktéž vám poskytneme informace, jak postupovat při výběru prodejce.

Hlavním důvodem, proč se spousta investorů rozhoduje pro fyzické zlato, je jeho likvidita v případě totálního ekonomického kolapsu.

Kde koupit zlaté slitky?

Zakoupit zlaté slitky online je poměrně jednoduchý proces. Stačí se obrátit na licencovaného prodejce na internetu. Prohlédnete si produkty a vybírat můžete podle hmotnosti i ceny. Dávejte si však pozor na to, u koho nakupujete. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna.

V České republice narazíte zejména na slitky švýcarských rafinérií, nicméně cena zlata se u jednotlivých prodejců liší. Proč byste měli platit více, než ve skutečnosti musíte? Obraťte se na renomovanou společnost, která má nejen nízké ceny, ale i dlouhou historii a skladové zásoby.

„Slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu,“ vyjádřil se k tématu Pavel Trtík z e-shopu zlate-mince.cz.

Je investiční zlato lepší než stříbro?

Zlato a stříbro mají jako drahé kovy mnoho společných vlastností, ale existují mezi nimi i rozdíly. Stříbro bývá volatilnější než zlato a jeho průmyslové využití znamená, že jeho cena je těsně spjata s obchodní činností. Zlato je stabilnější a představuje lepší zajištění proti inflaci.  

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek