9.5 C
Brno
Úterý, 23 dubna, 2024
DomůFinanceZlato zachraňuje úspory před inflací

Zlato zachraňuje úspory před inflací

Date:

Nenechte si ujít

Jak vybrat sekačku na trávu?

Sekačka na trávu je nezbytným nástrojem pro udržení krásné...

Výroba plastů – od granulátu k finálním produktům

Výroba plastů je komplexní proces, který zahrnuje několik kroků....

Finské sauny: Klenoty relaxace a zdraví

Finské sauny představují základní kámen finské kultury a tradice....

Learning management systém EDUNIO je efektivní cestou ke vzdělávání zaměstnanců

Vzdělaný zaměstnanec je zdaleka největším přínosem pro každou firmu....

Jak fotit s Vivo X100 Pro: Tipy a triky pro úžasné fotografie

Mobilní telefony se staly nedílnou součástí našich životů a...
- Komerční sdělení -časopis

Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata? Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese Zlatemince.cz. Kamennou prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí. Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra. Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů. Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce – investiční zlato. Ceník v euro je na stejné stránce – investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott&Rose).

Co je a co není investiční zlato?

Kdo se rozhodl investovat do zlata, potřebuje především vědět, na co si dát při něm pozor. Zlato vám mohou nabízet i finanční poradci, a to v různých formách. Buďte ale konzervativní a investujte výhradně formou investičního zlata. A žádného finančního poradce k tomu ani nepotřebujete. Vystačíte si s prodejcem, který nabízí prestižní značky investičního zlata za dobré ceny. Obchod Zlatemince.cz můžete navštívit osobně v jeho kamenných prodejnách, ale zlato si pořídíte i online. Z obchodu vám jej zašlou pojištěnou zásilkou.

Investiční zlato má dvě podoby – jsou to zlaté slitky (tzv. zlaté cihly) a investiční mince, které však nelze zaměňovat za numismatické (sbírkové). Žádná česká mincovna je nevyrábí, a tak se u nás prodávají švýcarské zlaté slitky. Investiční mince jsou oblíbené zejména z Rakouska či z Kanady.

Pouze tento typ investičního zlata má dobrou likviditu – tedy snadno jej kdekoliv a kdykoliv prodáte. Jeho cena se řídí tržní cenou zlata, ale pozor na marže některých obchodníků, které mohou cenu investičního zlata zvyšovat.

Neinvestujte tedy do žádného virtuálního zlata, do spoření do zlata, ani nekupujte akcie zlato těžících firem. Vsaďte na investiční zlato, které je skvělou formou, jak ochránit majetek před inflací. Peníze na bankovních účtech ztrácí hodnotu, zlato ne.

Cena zlata dále poroste

Odborníci radí nebát se a nakupovat zlato. Jeho cena je vysoká, ale trendy jednoznačně říkají, že poroste i nadále. Počítejte s tím, že investování do zlata je spíše dlouhodobou investicí. Doporučuje se na minimálně 7 let. Mnozí ale zlato neprodávají ani poté. Tato investice nezklame, ani když k ní přistupujete pasivně a necháváte v ní prostě uložen svůj majetek. Na rozdíl od nemovitostí nevyžaduje vysoké pořizovací náklady (zlato se dá nakupovat po menších částkách pravidelně), nemáte náklady na údržbu, je mobilní a rychle jej prodáte.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek