9.5 C
Brno
Úterý, 23 dubna, 2024
DomůFinanceČeská vláda schválila úsporný tarif, pomoci má domácnostem s placením energií

Česká vláda schválila úsporný tarif, pomoci má domácnostem s placením energií

Date:

Nenechte si ujít

Jak vybrat sekačku na trávu?

Sekačka na trávu je nezbytným nástrojem pro udržení krásné...

Výroba plastů – od granulátu k finálním produktům

Výroba plastů je komplexní proces, který zahrnuje několik kroků....

Zlato zachraňuje úspory před inflací

Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata? Nejlevnějšího prodejce zlata...

Finské sauny: Klenoty relaxace a zdraví

Finské sauny představují základní kámen finské kultury a tradice....

Learning management systém EDUNIO je efektivní cestou ke vzdělávání zaměstnanců

Vzdělaný zaměstnanec je zdaleka největším přínosem pro každou firmu....
- Komerční sdělení -časopis

Česká vláda ve středu schválila návrh takzvaného úsporného tarifu, který pomůže domácnostem s platbami za vysoké ceny energií.
Průměrná výše podpory bude v přepočtu přibližně 600 eur. Uvedl to český premiér Petr Fiala po jednání vlády, informuje o tom zpravodajka TASR v Praze.

„Schválili jsme dnes úsporný tarif a odpuštění poplatků za obnovitelné zdroje. Občané ušetří v průměru 15 tisíc korun,“ řekl Fiala s tím, že průměrně 4000 korun (162 eur) dostanou domácnosti ještě letos.

O pomoc žádat není třeba
Úsporný tarif je určen pro domácnosti. Ty do konce roku dostanou z vládního balíčku 40 procent pomoci, zbytek by měly dostat příští rok. Finanční úleva na platby za energie bude letos prostřednictvím účtu za elektřinu. Příští rok by se sleva měla účtovat i přes zálohy na plyn a teplo.

„Je to nástroj, o který nebude třeba žádat, nebude procházet ani majetkovým testem. Na cílenou pomoc máme jiné formy pomoci, jako je příspěvek na bydlení,“ vysvětlil ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela. Jeho resort připravil kalkulačku, ve které lidé zjistí, jakou podporu dostanou.

Česká vláda na energetický balíček vyčlenila 66 miliard korun. Fiala však zdůraznil, že vláda chce celkově na pomoc občanům proti inflaci dát 177 miliard korun. „Je v tom kromě úsporného tarifu například valorizace důchodů, příspěvek na dítě či zrušení silniční daně,“ upřesnil ministr financí Zbyněk Stanjura.

„Jde o masivní, cílenou a aktivní pomoc, která nás řadí na čtvrté místo ve vztahu pomoci k HDP v rámci zemí EU,“ dodal na sociální síti český předseda vlády.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek