24.2 C
Brno
Úterý, 23 července, 2024
DomůRady a NávodyKterý kancelářský balíček Office se vyplatí nejvíc?

Který kancelářský balíček Office se vyplatí nejvíc?

Date:

Nenechte si ujít

E-learning zaměstnanců s learning management systémem EDUNIO vám značně ušetří práci

Neustálé vzdělávání zaměstnanců je základem prosperující firmy. Čím více...

Umělé vánoční stromky, nebo raději živé?

Umělé vánoční stromky se staly populární volbou pro mnoho...

Využijte neodolatelnou nabídku na smartphone vivo V40 SE

Elegantní smartphone přináší kombinaci excelentní řemeslné práce a cenové...

Kam pro dálniční známku?

Zřejmě každý motorista ví, že na české dálnice je...

Postup při dopravní nehodě: Klíčové informace a povinnosti

Dopravní nehody jsou, bohužel, běžnou součástí silničního provozu. Přestože...
- Komerční sdělení -časopis

Aby nám počítač běžel podle našich představ, musíme si vybrat nejen správný hardware, ale i software. A za ten se obvykle také platí. Některé druhy programů se však dají sehnat docela levně. Stačí jen vědět, kde nakupovat.

Office je stále nejlepší

Mnoho programů vůbec na svém disku nepotřebujeme, avšak existuje i celá řada uživatelské softwaru, bez něhož se většina lidí neobejde. Kancelářský balíček Office od Microsoftu jednoznačně patří do té druhé kategorie.

Jeho kvality dnes a denně oceňují jak studenti, tak i učitelé, potažmo firemní manažeři. Na rozdíl od zdarma dostupných alternativ se jedná o skutečně propracovaný software, jenž obsahuje jen minimum chyb a zároveň se s ním velmi dobře pracuje. Problém je, že někomu může přijít docela drahý. Ovšem i tato nepříjemnost má své řešení.

Kdo nechce platit za výše zmíněný software šílené peníze, měl by si ho pořídit v rámci druhotné licence. Jedná se v podstatě o již použité programy z vyřazených počítačů, jež se přeprodávají dále, ovšem za mnohem nižší cenu.

Office se takto rovněž prodává, ovšem ne všechny verze. Za některé je dokonce nezbytné platit každoročně.

Který Office si vlastně vybrat?

Kdo chce využívat cloudové úložiště a nevadí mu roční předplatné, měl by sáhnout po Office 365. Tento typ Office je také jako jediný neustále aktualizován, takže je vždy aktuální. Nicméně je pro většinu běžných uživatelů až příliš drahý. Jeho roční předplatné v současnosti činní 1790,- Kč/rok.

Většina lidí spíše dává přednost levnějším alternativám v podobě Office 2021, respektive Office 2019. Obě verze se odlišují jen v několika málo detailech. Ty jsou možné důležité pro profíky, nicméně běžný uživatel si jejich absence ani nevšimne.

Jednoduše řečeno, kdo chce všechny dostupné funkce a netouží platit roční předplatné, sáhne po Office 2021. Zbytek by měl preferovat raději předchozí variaci.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek