15.4 C
Brno
Čtvrtek, 10 července, 2025
DomůRady a NávodyUmělé vánoční stromky, nebo raději živé?

Umělé vánoční stromky, nebo raději živé?

Date:

Nenechte si ujít

Zahradní zastřešení, které nezklame

Vybudovat si venkovní posezení je z mnoha důvodů výborný...

Nový standard střední třídy: vivo V50 Lite kombinuje výkon, odolnost a design

Dnešní chytré telefony už dávno nejsou jen o vzhledu....

Když spánek rozhoduje: jak vybrat tu správnou matraci

Výběr matrace není jen otázkou komfortu, ale i dlouhodobého...

Komfort v každém ročním období díky chytrému stínění

Pohodlí domova se stále více propojuje s možností aktivně...

Primal Age | Za výhrami do pravěku

Ve Forbescasino.cz máme stroj času a vezmeme tě až...
- Komerční sdělení -časopis

Umělé vánoční stromky se staly populární volbou pro mnoho domácností po celém světě. Také pořád váháte, jestli si koupit umělý vánoční stromek, nebo zůstat u každoroční tradice shánění živého stromečku? Možná vám pomůžeme se konečně rozhodnout.

Umělé vánoční stromky nejsou žádnou novinkou. První pokusy o vytvoření umělých stromků sahají dokonce až do 19. století. Tehdy se v Německu začaly vyrábět z husího peří. Musely vypadat nádherně a rozhodně by jimi dnes nepohrdnul žádný trend setter. Od této doby prošly umělé vánoční stromky dlouhou cestou a dnes bývají dostupné v různých materiálech, jako je PVC, PE i kombinace těchto plastů. Moderní technologie umožnila vytvořit umělé vánoční stromky, které vypadají téměř k nerozeznání od těch pravých. A nejspíš právě o takový každý z nás stojí.

Jedním z hlavních důvodů, proč nahradit klasické stromky, je praktičnost těch umělých

Z umělého vánočního stromečku nepadá jehličí, nepotřebuje pravidelně doplňovat vodu do stojanu a může být používán opakovaně po mnoho let. To z něj činí jednoznačně ekonomičtější investici, než je nákup stromečku živého.

Umělé stromky jsou i výrazně ekologičtější, přestože se vyrábí z plastu

Ačkoli výroba a doprava umělých stromků vyžaduje energii a zdroje, jejich dlouhodobé používání snižuje poptávku po každoročním kácení živých stromků. Oponujete, že se stromky nekácí v lese? To je pravda. Avšak jejich pěstování na plantážích zabírá zemědělskou půdu. K tomu se k nám stromky obvykle dováží ze vzdálenosti tisíců kilometrů, a to pak už o ekologičnosti živých stromků nemůže být vůbec řeč. Životní prostředí tak rozhodně chrání více umělé stromky než ty živé. Uhlíková stopa umělého stromku je výrazně nižší.

Vánoční stromky jako módní doplňky našich domácností

Moderní umělé vánoční stromky bývají dnes dostupné v široké škále designů, barev a velikostí, což nám umožňuje najít si stromek přesně podle našich představ. Hitem jsou umělé vánoční stromky 3D, které vypadají velice reálně a na první pohled je nerozeznáte od živých.

Trendy v oblasti umělých vánočních stromků se mění každou sezónu a výrobci přicházejí s novými inovacemi, například se stromky s realistickými texturami, zabudovanými světelnými efekty, nebo dokonce s možností měnit barvu jehličí. Záleží tedy jen na nás, jestli si zvolíme model nadčasový, nebo některý ze zajímavých designových hitů pro letošní rok. Určitě je praktickou volbou integrované osvětlení. Za to se oplatí si připlatit. Zjednodušuje totiž zdobení i odstrojování stromečku.

Umělé vánoční stromky představují praktickou a ekonomickou alternativu k živým stromkům. I když mají rovněž své ekologické mínusy, jejich dlouhodobé používání může přispět ke snížení negativních dopadů na životní prostředí.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek