Vybudovat si venkovní posezení je z mnoha důvodů výborný nápad. V podstatě si tím vytvoříme zcela nový pokoj, jejž lze používat od jara až do podzimu. Toto je ovšem možné pouze v případě, že nad posezením vytvoříme i střechu.
Levné možnosti dnes už tolik netáhnou
Ještě donedávna se našinec spokojil s čímkoliv, jen aby na něj nepršelo a nesvítilo slunce. Často jsme tak mohli vidět na českých zahrádkách třeba i natažené nepromokavé plachty. Ty jsou sice levné, na druhou stranu jde jen o dočasné řešení. Plachtu obvykle potrhá první silnější vítr.
Mnohem rozumnější je spolehnout se na klasiku ve formě pergol. Ty nejenže chrání před deštěm a ostrými slunečními paprsky, ale zároveň jsou velmi elegantní. I levnější kousky dokáží fungovat alespoň částečně jako designový prvek.
Tradiční pergoly jsou pořád velmi oblíbené, avšak existují i mnohem sofistikovanější alternativy. Mezi ty nejpopulárnější patří bioklimatické pergoly.
Čím jsou tyto moderní pergoly tak zajímavé?
Na rozdíl od klasiky nabízí bioklimatická pergola i možnost kontrolovat tepelnou pohodu pod střechou. Jedná se totiž o pergolu s výsuvnou střechou, která je tvořena lamelami, jež se dají různě polohovat.
Tato vlastnost nám umožňuje třeba lepší větrání, což pod tradičním typem zastřešení jednoduše možné není. Během velkých veder jde o velmi vítanou možnost. Navíc lze toto zastřešení doplnit i o další prvky, například o stínící rolety do pergoly. Ty zajistí soukromí i stín.
Vysoká kvalita
Bioklimatické pergoly se vyrábějí z hliníku. Tento moderní kov je pro zastřešení ideální surovinou. Hodně vydrží a zároveň je v podstatě bezúdržbový.
Hliníkové pergoly jsou tudíž zárukou dlouhé trvanlivosti. Rozhodně se do nich nikdy nepustí hmyz ani koroze, aniž bychom museli konstrukci pravidelně natírat protektivními oleji.